Hlavní stránka O nás Ubytování Aktivity Kontakt
Hlavní stránka O nás Služby Aktivity Kontakt
© 2012-2014 Visuallab multimedia - www.visuallab.cz
ENGLISH Rozcestník
   Nemusíte být nutně milovníky středověkých zbraní, ale když člověk dostane možnost si na ně sáhnout, vzít do ruky a vyzkoušet je to pokaždé zajímavá zkušenost. Pokud budete chtít, osvojíte si základní techniky šermu jeden a půl ručním mečem, jedno-ručním mečem a štítem, sekyrou, dýkou, holí a dalšími zbraněmi z dávno ztracených století. Uvidíte, že techniky šermu nejsou jen bohapusté máchání těžkým mečem a hodinové souboje. To všechno patří k oblíbeným mýtům o mečích a středověkému šermu. Ve zkutečnosti je to jedno z nejkrásnějších bojových umění světa.
Historický šerm
NOVINKA
Oblíbené mýty
o středověkém
šermu
Meč váží dvacet kilo
   Představte si sami sebe uprostřed bitvy. A v ruce máte velmi těžký meč. Jak dlouho myslíte, že by jste s ním dokázali bojovat a přežít. Moc dlouho by to nebylo. Ve skutečnosti Meče vážily v průměru okolo 2,5 Kg. A to je pak o něčem jiném.
Rytíř po pádu z koně už nevstane
   Další oblíbený mýtus. V lidových vyprávěních rytíř vystupuje jako mohutný a k tomu neohrabaný chlap, který je obalen kovem jako plechovka od sardinek a sotva se může hýbat. Brnění, byť procházelo vývojem, bylo navrženo velmi důmyslně a k maximální ochraně a pohybu. Po pádu z koně nebo jen při zakopnutí se rytíř zvednout dokáže velice dobře a bez cizí pomoci.
Asijské bojové umění je lepší než Evropské
   Spoustu lidí zastává názor, že bojová umění s Asie jsou mnohem propracovanější a účinější než ta Evropská. To ovšem není pravda. Dobové Evropské bojové umění je přinejmenším srovnatelné. Navíc vychází z našich tradic, naší kultury. Našinec se musí do jiných kultur vcítit, ale tu naši už máme v krvi. A to dělá středověký šerm ještě o něco zajímavějším.
Hodinové souboje
   Často vidíme ve filmech scény, kdy spolu šermíři bojují skoro půl hodiny a navíc nejeví žádné známky únavy. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, že ikdyž máte v ruce lehký meč, boj s takovou zbraní vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Ale i tak uvidíte, že bylo ve vlastním zájmu šermíře ukončit souboj co nejdříve.
Meče si u nás vyzkoušejte zdarma. Pokud by jste rádi absolvovali lekci boje 
s historickými zbraněmi, jedna lekce(hodina) stojí 
100 Kč WORK
SHOP 300 KČ
2 HOD
  Více fotografií najdete v galerii Šerm a lukostřelba na našem Facebooku zde