Hlavní stránka O nás Ubytování Aktivity Kontakt
Hlavní stránka O nás Služby Aktivity Kontakt
© 2012-2014 Visuallab multimedia - www.visuallab.cz
ENGLISH Rozcestník
   Najdete nás v obci Slezské Pavlovice. Dnes už je to jen osada čítající kolem 180 stálých obyvatel. Přemyslovský dvůr najdete na samém konci vesnice, poblíž zajímavého novogotického kostela, který okolí dominuje. Je to velmi tiché a klidné prostředí se správnou vesnickou atmosférou. Obec a její okolí nabízí řadu míst, které stojí za to vidět. Snad už jen proto, že historie obce sahá do dávného středověku a dokonce starověku. První písemné zprávy pocházejí již z roku 1267. Je to místo prosycené historií.

SLEZSKÉ PAVLOVICE

Čistý vzduch je velkou předností Pavlovic!

Divoká příroda uprostřed zemědělské oblasti!

Atmosféra pohraničí!

Kdo jsme a kde nás najdete
Pár zajímavostí, které za to stojí!
   Ve slavné přemyslovské době patřilo k českému území i část Polska a právě nedaleké Glubčice v Polsku byly oblíbenou zastávkou tohoto vynikajícího panovníka.
Kraj oblíbený králem železným a zlatým - Přemyslem Otakarem II.
   Nemusíte se bát, že na svých toulkách potkáte mnoho lidí. Naopak, se budete třeba v koňském sedle cítit, jako na samém konci světa. Pavlovice leží mimo jakékoliv průmyslové zóny, a proto je zde velmi čisté povětří.
Nádherná příroda a čistý vzduch
   Na cestách po okolí, ať už na koni, kole, čtyřkolce nebo jen tak pěšky, budete potkávat nejrůznější faunu i flóru. Volavky a čápy lovící v polích, dravce, divoká prasata jak ryjí v remízkách, stáda srnců pasoucích se poblíž rybníků. Muflony a jeleny určitě uvidíte v nedaleké oboře. V této krajině se zvěři nebývale daří.
Od žab k muflonům
   Okolí Pavlovic má rovněž co nabídnout. Osoblaha Vám poskytne klasické koupaliště, je tu i starý židovský hřbitov. V Bohušově je to hrad Fulštějn, zaniklá obec Pelhřimovy starodávný kamenný kostel se dřevěnou věží. V Liptani si vylezete na rozhlednu, stejně tak jako v Město Albrechtice. To všechno a ještě více na Vás čeká.
Poznávejte okolí
   Už od roku 1898 je postavena v Osoblažsku úzkokolejná trať. Není nic lepšího než vyrazit na výlet parním vláčkem, který jako by vypadl z historického románu, a sledovat z otevřených vozů vlnící se krajinu a třeba si k tomu dát studené pivo v pivním vagónu.
Úzkokolejkou až do Polska
   Do Polska je to od nás slabých deset minut. Stojí za to navštívit provinční městečko Prudnik, plné zajímavostí a památek. A pokud Vás zlákají nákupy, na zdejším trhu je vždy čerstvá a kvalitní zelenina, kterou Vám ochotní Poláci rádi nabídnou.
Polsko, jak jej neznáte
Kostel svatého Ondřeje - místní dominanta
Galerie
  Více fotografií najdete v galerii Krajina kolem nás na našem Facebooku zde