Hlavní stránka O nás Ubytování Aktivity Kontakt
Hlavní stránka O nás Služby Aktivity Kontakt
© 2012-2014 Visuallab multimedia - www.visuallab.cz
ENGLISH Rozcestník
   Luk jako zbraň už má dnes jen malé využití. Pravda je, že někteří lovci používají luky k lovu i dnes, ale je jich málo a navíc je tento způsob lovu v ČR zakázán. Nám ale nejde o to vyrazit na lov, ale osvojit si dávné umění zacházení s lukem. Těžko by jste u nás hledali moderní kladkové luky. S úcty k tradicím, které na Přemyslovském dvoře pěstujeme, používáme pouze klasické dřevěné luky a šípy s kovanými hroty. Ve středověké Anglii byly lukostřelnice takřka u každé farnosti a byla to zbraň, kterou si mohli dovolit i ti nejchudší. Už tenkrát se mládež snažila spolu soupeřit o to, kdo bude mít lepší mušku. A Vy si to u nás můžete vyzkoušet také!
Lukostřelba jako relaxace
Anglický luk
   Starý dobrý dlouhý Anglický luk. Zbraň, která rozhodovala velké bitvy, třeba u Crécy-en–Ponthieu(Kresčaku), kde mimo jiné padl náš král Jan Lucemburský. A co třeba bitva u Azincourtu. Tam dlouhé luky měly doslova žně. Ale nebyly to klasy, co padaly na zem, ale těla Francouzské šlechty. Střelba s Anglického luku je poměrně fyzicky náročná, za to však velmi efektní.
Kompozitní luk
   Luk s více materiálů. Navíc reflexní. Zkrátka ohýbaný tak, aby celé jeho tělo tvořilo jakýsi pružný mechanizmus. Všestranná zbraň, která díky své velikosti je vhodná i do koňského sedla. Síla a kompaktní rozměry. To bylo eso v rukávu Mongolských nájezdníků-Tatarů. Dokázali s ním střílet z koňského hřbetu s obdivuhodnou přesností.
Začínáme!
   Zde střílíme na slaměné terče na vzdálenost dvaceti metrů. Což je vzdálenost perfektní pro začínající lukostřelce. Pro ty, kdo s lukem už dovede zacházet připravíme menší terče. Střílí se na čas nebo na body.
Luk a šípy včetně příslušenství si můžete půjčit za 120 Kč na jednu hodinu. Dlouhý anglický luk
  Více fotografií najdete v galerii Šerm a lukostřelba na našem Facebooku zde
POZOR, POZOR!

Pořádáme

Velký lukostřelecký turnaj IV.

15.07.2017

12:00h
Velký lukostřelecký turnaj