Hlavní stránka O nás Ubytování Aktivity Kontakt
Hlavní stránka O nás Služby Aktivity Kontakt
© 2012-2014 Visuallab multimedia - www.visuallab.cz
ENGLISH Rozcestník
   Máte válečnické choutky? Jestli je něco doménou Přemyslovského dvora, pak je to středověký šerm a věci s tím spojené. Období středověku bylo konec konců i inspirací pro název našeho dvora. Zbraně středověku jsou tu takřka na každém kroku. Vyzkoušet si můžete meče, dýky, dřevce i štíty. Vše slouží jako osvěta a vzdělávání se v této oblasti. Poznáte na vlastní kůži, jaký je to pocit držet středověký meč a sami uvidíte že má do neohrabaných dvacetikilových mečů s pohádek a legend hodně daleko.
Krev bojovníka

Historický šerm

Lukostřelba

Střelnice

Z koňského sedla

   Osvojíte si základy středověkého šermu. Uvidíte, že se jedná o plnohodnotný styl, srovnatelný s asijskými bojovými uměními a ke kterému máme navíc vztah skrze naši historii a kulturu.
   Luk jako jedna s nejstarších zbraní světa, navíc vyvinuta na všech kontinentech světa je k mání i u nás na Přemyslovském dvoře. Jen už neslouží k lovu zvěře, ale pro účely rekreační. A věřte, že to stojí za to! Pravda, chce to trochu zručnosti, ale tu si jistě brzy osvojíte. Tak do toho!
   Střelnice je aktivita, kterou na Přemyslovském dvoře nenajdete. Je to nedaleko položená střelnice SSK Jindřichov, kde si majitelé zbrojních pasů můžou změřit své síly. Rozmanité teče jsou samozřejmostí. A pro domácí je tu kvalitní vzduchová puška pro nácvik a soutěže ve střelbě.
   Pro zkušenější jezdce jsou připraveny na jízdárně pomůcky pro nácvik boje s koňského hřbetu. Disciplíny jsou například tjost-shoz cíle z překážky, sražení cíle mečem ve cvalu, kopí do divokého kance, lukostřelba, kopí a věnce - meče a věnce. Je z čeho vybírat.